Постійні коливання курсів валют, зростаючий темп збільшення інфляції і жорстка конкуренція змушують керівників і власників переглядати цінову політику своїх підприємств, спрощуючи і прискорюючи процес розрахунку вартості. Пропоную розглянути, як за допомогою програми BON SENS формується вартість випущеної підприємством продукції, і які чинники на неї впливають.
Розрахунок вартості матеріалів
Яким чином при розрахунку ціни формується список матеріалів необхідних для виконання замовлення, ми розглядали в попередній статті. А тепер давайте розберемося, як настройки в програмі BON SENS допоможуть максимально точно розрахувати вартість закладених в замовлення матеріалів.
1. Облік технологічних залишків матеріалів
Ця функція допоможе врахувати рештки матеріалів що використовуються у виробництві і включити їх у вартість. Тобто налаштувати програму таким чином, щоб при формуванні вартості необхідних для виконання замовлення матеріалів до розрахункової кількості автоматично додавався певний відсоток кількості матеріалів йдуть в утиль. На кожен вид матеріалів користувач може встановити свій індивідуальний відсоток норми відходів, який при необхідності прямо під час розрахунку вартості замовлення можна змінити. Ця функція допоможе максимально точно розрахувати кількість необхідних матеріалів для виконання серійного, великого замовлення, в якому норма відходів, наприклад на листовий матеріал може бути значно менше, ніж при виготовленні окремого виробу.
2. Облік зміни вартості імпортного матеріалу
Усі постачальники імпортованого матеріалу прив’язані до курсу валют, який природно може впливати на закупівельну вартість. Для того що б при розрахунку вартості замовлення користувач міг використовувати реальні ціни постачальника, в програмі є функція яка дозволяє прив’язати конкретний вид номенклатури матеріалу до валюти, в якій постачальник їх закуповує. Завдяки цьому при кожній зміні курсу валют в програмі автоматично перераховується закупівельна вартість матеріалів, які використовуються в розрахунках. Це означає, що всі зроблені розрахунки будуть виконуватися в національній валюті, але з урахуванням реальної ціни постачальника. Точнісінько так само натисканням всього однієї клавіші користувач може перерахувати вартість будь-якого, раніше прорахованого замовлення, з урахуванням поточних цін.
Облік заробітної плати
Фонд заробітної плати в програмі може розраховуватися на вибір двома способами. Перший спосіб це тарифікація всіх виробничих операцій що виконуються на виробництві. Даний спосіб дозволяє розрахувати заробітну плату з урахуванням виконаних робіт за конкретним замовленням і при необхідності розділити їх за посадами. Базова версія програми поставляється зі списком основних виробничих операцій, який користувач може коригувати і налаштовувати під свої норми виробництва. Другий варіант це метод, який використовує велика кількість виробників в своїх розрахунках, і розроблений він був на їхнє прохання, як альтернатива першому. В даному випадку фонд заробітної плати робітників приймається як відсоток від вартості матеріалів закладених в замовлення.
Фонд заробітної плати всіх інших працівників підприємства враховується в таких статтях калькуляції, як виробничі витрати, адміністративні витрати і витрати на збут.
Статті витрат і правка ціни
У базовій версії програма BON SENS крім матеріалів і заробітної плати враховуються накладні витрати, окремими статтями витрат винесені послуги підприємства що розраховуються за прайсовими цінами, а також транспортні, відрядження, підрядні роботи, податки і прибуток. При необхідності, в усі статті витрат можна додавати нові або переналаштовувати їх під схему розрахунку вартості, що застосовується на Вашому підприємстві. Наприклад «Підрядні роботи» користувач може налаштувати таким чином, що б програма автоматично до ціни підрядника додавала відсоток торгової націнки компанії. Так само можливо налаштувати формування калькуляції, так що б в процесі розрахунку можна було змінювати статті витрат. Для цього статті калькуляцій, за якими може бути коригування в процесі розрахунку, такі, наприклад, як «Прибуток» або «Торгова націнка», досить вивести в розділ «Параметри калькуляції» і користувач у якого будуть відповідні права, зможе їх змінювати прямо в процесі розрахунку.
Більш детальну інформацію або допомогу з налаштування калькуляції, ви зможе отримати звернувшись за консультацією до наших фахівців.