Як виправити нумерацію документів, коли програма видає повідомлення «Значення поля ‘Номер’ не унікальне»?

Дане повідомлення говорить про те, що програма не може створити документ з таким номером. Така помилка може статися в тому випадку, якщо користувач вручну змінював номери документів, або прибирав провідні нулі.

Наприклад, при першому створенні документа номер був: «НК-000000001». Якщо його виправити на «НК-1», тоді програма продовжить нумерацію до «НК-9», і потім автоматична нумерація відключиться, і буде постійно виникати помилка, що номер не унікальний.

Вручну змінювати номери документів необхідно в крайніх випадках, при цьому не видаляти провідні нулі, не додавати слеш, крапка, кома та інші символи.

Якщо така проблема вже виникла – є 2 варіанти вирішення.

Варіант 1:

Вручну виправити всі документи, в яких змінили нумерацію: необхідно відновити стандартну кількість провідних нулів. На прикладі нижче в номері «EG-6» потрібно додати відсутні нулі, щоб відновити послідовність «EG-00000006», і точно так само зробити в інших номерах. Якщо номер «EG-00000006» вже зайнятий, це може бути номер «EG-00001187» (тобто наступний незайнятий номер).

Як виправити нумерацію документів

Варіант 2:

Якщо таких документів з виправленою нумерацією накопичилося дуже багато – тоді можна в картці організації змінити префікс, і програма вже з новим префіксом буде привласнювати нову нумерацію починаючи з одиниці «ПР-00000001», де ПР – новий префікс.

Якщо Ви хочете продовжити нумерацію з новим префіксом, але з останнього номера старого префікса – тоді змініть в новому документі на потрібний номер, і програма продовжить надавати нову нумерацію з урахуванням коригування. Наприклад, програма створила новий номер «НК-00000001», а вам потрібно продовжити з «150», тоді в новому документі змініть номер на «НК-0000150» і тоді програма далі продовжить нумерацію від цієї цифри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *