Як правильно оформляти Рахунок на оплату, якщо в Калькуляцію входить Замовлення на друк?

Розглянемо питання на прикладі:

Створено Калькуляцію на суму 10 000, з якої 9 000 це Зовнішня реклама, а 1 000 – Широкоформатний друк, на який сформовано Замовлення на друк.

Порядок оформлення Рахунку:

  1. На підставі Калькуляції вводимо документ “Рахунок покупцеві”, його сума буде 10 000.
  2. На підставі Калькуляції вводимо документ “Замовлення на виробництво”. Необхідно що б сума цього замовлення не мала в собі широкоформатний друк, оскільки на нього оформлено Замовлення на друк. Починаючи з версії 2.2.2 з’явилася можливість формувати суму документа “Замовлення на виробництво”, при введенні на підставі документа “Калькуляція”, за обраними статтями калькуляції. Для цього в довіднику «Організації» додано закладка «Додаткова інформація – Зовнішня реклама». По кнопці “Заповнити” буде сформований список усіх статей калькуляції (крім “Загальна сума”). З деяких статей можна зняти позначку “Включати в замовлення”, тоді в суму замовлення не буде включаться сума за цією статтею калькуляції. У нашому прикладі необхідно зняти позначку для статті “Широкоформатний друк”. Це налаштування треба зробити один раз для всіх організацій. У нашому прикладі сума замовлення буде 9000.
  3. В раніше сформованому замовленні на друк на 1 000 на вкладці “Рахунки” вибрати створений Рахунок покупцеві.

Для контролю замовлень, які не включені в Рахунки в програмі є:

  • звіт “Борги” з відміткою “Виводити замовлення без рахунків”
  • обробка “Закриття місяця”, розділ “Замовлення, в яких немає Рахунку покупцеві”

Зверніть увагу, що дані у звіт “Доходи підприємства” потрапляють на підставі Замовлень, які прикріплені до Рахунків. У користувачів може виникнути бажання не вибирати Рахунок в замовленні на друк, і формувати Замовлення на виробництво на повну суму Калькуляції, але в цьому випадку ми спотворюємо дані по доходах, бо ми отримаємо збільшену суму доходів по зовнішній рекламі, і зменшену по широкоформату (через те, що Замовлення на друк, створені з Калькуляції, не враховуватимуться в доходах по широкоформату, а ввійдуть у зовнішню рекламу).

Приклад налаштування статей калькуляції

Приклад налаштування статей калькуляції