Як вести облік матеріалів по листах і залишкам?

Для листових матеріалів (наприклад пластик, акрил) одиниця виміру повинна бути «кв.м.», оскільки в розрахунках в Калькуляції використовуються квадратні метри. Що б бачити на складі залишок кожного листа необхідно вести облік по серіях.

При надходженні на склад необхідно наклеїти на кожен лист наліпку, на якому написати дату і номер листа. Наприклад так: 170414-1, 170414-2, 170414-3. У назві можна писати й інші параметри, які необхідні Вам. У документі «Прихід матеріалів на склад» кожен лист вводиться окремим рядком. В полі «Серія» необхідно ввести номер, який ми написали на наліпці.

При списанні матеріалів необхідно вказувати серію матеріалу, яка відповідає номеру листа, фактично використаного на виробництві.

У звітах «Наявність матеріалів на складі» і «Рух номенклатури» можна побачити залишки матеріалів по кожній серії, таким чином зрозуміти скільки квадратних метрів залишилося в кожному листі.

У підборі номенклатури в документах також є можливість побачити залишки матеріалів за серіями. Для цього в налаштуваннях параметрів обліку повинна бути встановлена позначка «Підбір номенклатури за серіями в складських документах».

Таким же чином ведеться облік “шматків” (залишків) матеріалу.