Як замовити індивідуальну доробку програми?

Наша компанія виконує індивідуальні доробки програми. Що б визначити вартість робіт необхідно надіслати нам завдання на доробку програми (технічне завдання, далі по тексту – ТЗ).

ТЗ дозволяє замовнику і розробнику зрозуміти один одного, разом розібравшись з метою і кінцевому вигляду майбутньої індивідуальної доробки програми. У ТЗ поясніть розробнику, що від нього вимагається в результаті. Забезпечте ТЗ зразками форм, зробленими в Excel або Word, або намальованими від руки, але в точності такими, які Ви хочете отримати в програмі. Для звітів опишіть які будуть колонки у звіті, і як вони будуть заповняться, який потрібен відбір (фільтри) і групування. Для друкованих форм документів опишіть, що заповнювати в кожному осередку друкованої форми. Для виконання розрахунків в документах опишіть формулу розрахунку, і звідки брати дані для обчислення.

В ідеалі ТЗ для розробника повинен складати безпосередньо замовник, оскільки саме він досконально знає, які вихідні дані й що саме він хоче отримати на виході. Однак на практиці часто у замовника або немає часу на складання ТЗ, або є тільки загальне розуміння того, що він хоче.

Наші консультанти можуть обговорити з Вами завдання, і самостійно підготувати проєкт автоматизації та комерційну пропозицію щодо доопрацювання програми. Ця послуга буде безкоштовною, якщо загальний час на обговорення завдання і підготовку проєкту автоматизації не перевищує 1 годину. Якщо на обговорення та підготовку проєкту необхідно понад 1 годину часу – така послуга є платною. Вартість обговорення і підготовки проєкт рахується за тарифом за кожну годину роботи наших фахівців понад 1 безкоштовної години. Рахунок за роботи необхідно буде оплатити протягом 3-х робочих днів.

Приклад завдання замовника, яка вимагає формування ТЗ:

Необхідно розрахувати валовий прибуток по кожному замовленню на друк.

Приклад завдання замовника, яка НЕ вимагає формування ТЗ:

Необхідно розрахувати валовий прибуток по кожному замовленню на друк. Під валовим прибутком ми розуміємо різницю між сумою замовлення і вартістю всіх матеріалів, які будуть списані під це замовлення. У вартість матеріалів також повинні входити відходи, якщо вони є в замовленні. Вартість матеріалу визначаємо за плановою ціною (з вікна «Ціни номенклатури») * кількість матеріалу. Вивести валовий прибуток в списку всіх замовлень на друк.

Розробка і впровадження індивідуальних доробок виконується в такій послідовності:

Опис Хто виконує
1 Підготовка технічного завдання на доробку програми Замовник (в деяких випадках Розробник спільно з Замовником)
2 Узгодження технічного завдання Замовник і розробник
3 Розробка програми згідно з технічним завданням Розробник
4 Тестування розробленої програми зі сторони розробника (виконавця) Розробник
5 Усунення зауважень за результатами тестування зі сторони розробника (виконавця) Розробник
6 Тестування розробленої програми зі сторони користувача (замовника) і формування списку зауважень для розробника

Необхідно змоделювати всі можливі ситуації по роботі користувачів з даною доробкою програми, врахувати різні набори вхідних даних. Далі необхідно сформувати всі зауваження і передати їх розробнику.

Замовник
7 Усунення зауважень за результатами тестування зі сторони користувача (замовника) Розробник
8 Дослідна експлуатація розробленої програми та формування списку зауважень для розробника (якщо будуть знайдені зауваження, які не були виявлені в пункті № 6) Замовник
9 Усунення зауважень за результатами дослідної експлуатації Розробник
10 Запуск програми в промислову експлуатацію Замовник

Максимальний термін прийняття зауваження до пунктів 6 і 8 становить 2 місяці.