На що впливає встановлення прапорця Різати по горизонталі в налаштуванні матеріалів для широкоформатного друку?

Дана позначка впливає на формування розкладок по виду друку і, відповідно, розміру відходу.

Розберемо невеликий приклад. Створено замовлення з видом друку “Ін. БанерFrontlite 440 гм.кв. (Литий) “. Площа для друку дорівнює 2 м.кв. (1 x 2) Спочатку в його налаштуванні приберемо позначку “Різати по горизонталі”.

Пробуємо вибрати варіанти розкладки по ширині рулону 1.6 метра. Ширина друку в ньому дорівнює 1.5 метра.

Бачимо, що за поточної ширини можна порізати тільки в одному варіанті без склеювання. Вийде одна частина з розміром 1 x 2. Ширина друку 1.5, а нам потрібна 1 м, тобто її цілком достатньо. При цьому залишок дорівнюватиме 2 * (1.5 – 1) = 1 м.кв.

Тепер встановимо в налаштуваннях позначку “Різати по горизонталі”. При виборі варіанту розкладки програма запропонує ще один варіант за цією ж шириною рулону.

У ньому відхід дорівнює розміру 0.26 кв.м. Вийшло 2 шматки з розмірами 1.5 x 1 и1 x 0.505.

Програма в цьому випадку прорахувала наступним чином:

Для першого шматка розмірами 1.5 * 1 у нас достатньо ресурсу і нічого різати не доводиться.

Другий шматок: спочатку розраховується запас на стик, оскільки як шматки будуть скріплюватися (склеюватимуться) між собою. Беремо нашу ширину, ділимо на ширину друку. Нам потрібна ціла частина результату. Все це множимо на навхрест. Він також задається в налаштуваннях по виду друку. У підсумку виходить: ціле (2 / 1.5) * 0.005 = 0.005. Тепер рахуємо залишок рулону, який нам потрібно дорізати для потрібного розміру. Для цього до ширини додаємо запас на стик: 2 + 0.005 = 2.005. Поділяємо на ширину рулону і беремо залишок від ділення: 2.005 / 1.5 = 0.505. Далі прорахуємо залишок відходу методом обертання рулону. При цьому обраний варіант з мінімальними залишками.