За якою ціною показуються матеріали у звіті «Списання матеріалів на замовлення»?

У програмі «BonSens» на кожен матеріал існує 2 види ціни:

  • Ціна для розрахунку в калькуляції. Дана ціна вводиться за допомогою обробки «Налаштування матеріалів».
  • Ціна складського обліку. Дана ціна вводиться при оприбутковуванні матеріалів на склад.

У звіті «Списання матеріалів на замовлення» показуються дані за цінами складського обліку. Також важливо врахувати, що за замовчуванням в програмі використовується метод партійного обліку матеріалів «FIFO – перший прийшов / перший пішов». Наприклад на склад був отриманий матеріал 05.11.2014 за ціною 100 в кількості 5 штук, далі 25.12.2014 було отримано матеріал за ціною 130 в кількості 7 штук. Ми проводимо документ «Списання матеріалів зі складу» датою 27.01.2015 в кількості 4 штуки – програма спише їх зі складу за ціною 100, тому що відповідно до методу «FIFO» постачання матеріалів за ціною 100 була раніше. Після повного витрачання матеріалу за ціною 100, далі програма буде списувати за ціною 130.

Метод партійного обліку матеріалів можна змінити на інший в розділі: Налагодження та адміністрування – Облікова політика підприємства. Рекомендуємо проводити зміну методу з першого числа місяця і майбутнім числом, що б не перепроводити документи після зміни методу.

Ціни для розрахунку в калькуляції ми рекомендуємо оновлювати постійно. В ідеалі – щодня на підставі прайс-листів постачальників. Зазвичай дана робота входить в обов’язки логіста підприємства.

Таким чином ціна для калькуляції показує актуальну на сьогодні ціну матеріалу на ринку, і ми прораховуємо вартість замовлення для клієнта згідно з цією ціною. При списанні матеріалів зі складу ціна може бути меншою, якщо у нас на складі є залишки, закуплені за старою ціною. В цьому випадку підприємство отримало додатковий прибуток, оскільки клієнт оплатив за більшу вартість, ніж вартість фактично використаного матеріалу.

При оплаті постачальнику за матеріали в документі «Витрата грошових коштів», якщо вибирати статтю витрат – можна формувати звіт «Витрати підприємства», в якому ми побачимо фактичні понесені витрати на закупівлю матеріалів за будь-який період.